Szukaj
  • meblewymiar

Szafki kuchenne na wymiar - zalety

Zaktualizowano: 30 wrz 2020


Zabudowa pomieszczenie nie koniecznie musi być na planie prostokąta.

Pomieszczeni kuchenne nie zawsze ma rzut prostokąta lub kwadratu. Zarówno w nowych jak i starych mieszkaniach oddawanych do użytku ściany najczęściej są krzywe a kąty zrotowane. Zdarzają się ściany które schodzą się górą a rozchodzą dołem a dodatkowo narożne kąty są ostre.Nie tylko krzywe ściany stanowią problem. Kuchnie często też są organizowane na poddaszach gdzie występują skosy. Szczytem kreatywności są projekty w których kuchnie projektanci umieszczają na ścianach półokrągłych. Zdarzają się też zaokrąglone kąty w pomieszczeniach kuchennych. Wszelakiego niestandardowego rodzaju pomieszczenia powodują że w kuchni zostaje bardzo duża ilość niezagospodarowanej przestrzeni. Nie sposób do takiej kuchni zamontować szafki kuchenne modułowe.

Małe kuchnie z niestandardowym układem ścian i rur

Wśród stolarzy występuje opinia że najlepsze są do montażu kuchnie duże; i coś w tym jest. Często się zdarza że kuchnie o rozmiarze 2 x 2 m montuje się dłużej niż tą o powierzchni 20 metrów kwadratowych – czemu tak jest?W dużej kuchni jest po prostu miejsce na wszystko. Nie potrzeba jakiejś wielkiej finezji w projektowaniu a potem na montażu aby kuchnia doskonale wpasowała idę do pomieszczenia. Mała kuchnia to mała powierzchnia w której trzeba zmieścić zlew, lodówkę ,piekarnik, płytę gazową a w skrajnych przypadkach jeszcze junkers i pralkę. Wszystkie sprzęty muszą mieć podłączenia zarówno wodne jak i elektryczne. Małe kuchnie z krzywymi ścianami wykonuje się w technice nie zabudowywania ostatniej szafki w ciągu. Ostatnią szafkę dopiero się mierzy i wykonuje jak reszta szafek jest zamontowana. Unikamy w ten sposób nieestetycznych szczelin przy ścianach. I dokładnie zabudowujemy wtedy przestrzeń. Minusem tej metody jest długość montażu. Niestety finalny koniec montażu przeciąga się w czasie.

Szafki kuchenne na wymiar to 100% wykorzystanie przestrzeni.

Szafki kuchenne modułowe kupowane w sklepach mają standardowe wymiary. Najczęściej ich szerokość wykonywana jest co 5 cm. Próżno w sklepie meblowym szukać szafek o szerokości 52,5 cm. Dodatkowo w szafkach kuchennych na wymiar możemy zmontować kosze le'mans, megic, ledy, gniazdka w blacie, wysuwane blaty, blat w okno czy blat granitowy. Dodatkowo szafki zabudowujemy pod sufit a w kuchni możemy zamontować blat kamienny. Szafki kuchenne mogą mieć wstawki wykonane ze szkła i dowolny sposób otwierania.

Jednym słowem w szafkach kuchennych na wymiar możemy umieścić wszystko co nam się wymarzy. Każdy projekt w zasadzie można zrealizować. Jedynie jesteśmy ograniczenie przestrzenią i możliwościami finansowymi.

13 wyświetleń0 komentarzy